از آنجایی که قشر وسیعی از این نرم افزار استفاده می کنند، به لحاظ رعایت موارد شرعی و قانون جمهوری اسلامی ایران و احترام به حقوق همدیگر این قوانین در پیامک یاب وضع شده و فعالیت کاربران عزیز و تایید پیامک های آنها مستلزم رعایت آن هاست.

قوانین تایید پیامک:


-    پیامک های ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران
برای اطلاعات بیشتر متن کامل قانون جرائم رایانه ای را مطالعه بفرمائید...

-    پیامک های غیر اخلاقی و غیر شرعی
هر گونه پیامکی که حاوی مطالب توهین آمیز به ادیان و قومیت های مختلف باشند و یا حاوی مطالب مستهجن باشند تایید نخواهند شد و حذف می گردند.

-    پیامک های سیاسی:
پیامک های مرتبط با هر حزب و گروهی تایید نخواهند شد.

-    پیامک های طولانی:
هدف از پیامک ارسال پیام کوتاه است. پس جملات طولانی و داستان گونه تایید نمی شوند

-    پیامک های تکراری
وب سایت مجهز به سیستم کشف پیامک های تکراری است و هنگام ارسال پیامک به سایت شما را آگاه می کند. به جهت بهینه سازی وب سایت پیامک های تکراری تایید نمی شوند.

-    پیامک های تبلیغاتی:
پیامک هایی که با محتوای تبلیغ کالا، خدمات و وب سایت ها باشند، تایید نمی شوند. از استفاده نام وب سایت یا وبلاگ خود در نام کاربری هم خودداری نمایید.

-    موضوعات:
موضوعاتی متمرکز بر روی مسائل زناشویی، جنسی، ازدواج و روابط عاشقانه، قابل تایید نیستند. همچنین موضوعاتی که استفاده پیامکی ندارند و متونی هستند که مخصوص سایت های اجتماعی می باشند تایید نمی گردند.

-    پیامک های با متون ضعیف و غلط های املائی و دستوری
پیامک هایی که حاوی هیچ پیغام خاصی نیستند ( مثلا حال شما خوبه) و یا پیامک هایی که با ترویج غلط های املایی  زبان شیرین فارسی هستند تایید نمی شوند. تیم تایید کننده تا جای ممکن پیامک ها را برای تایید ویرایش می کند. مثلا نقطه های اضافه یا اینتر های اضافه ویرایش می شود.

-    پیامک با موضوعات ( تگ) غیر مرتبط
پیامک یاب انتخاب موضوع را به عهده کاربرانش قرار داده است. سیستم مجهز به پیشنهاد موضوع  (تگ) می باشد. به جهت اختلاف در صفحات کلید ( مثلا ی فارسی و ي عربی) و کلمات مترادف و هم معنی بهتر است از تگ های پیشنهادی و در صورت نیاز از تگ های جدید استفاده کنید. در صورتی که پیامک با موضوع غیر مرتبط تگ شده دیرتر تایید می شود.


در پایان در این سایت سیستم های مختلفی وجود دارند که پیامک ها در چهار چوب قوانین و بهینه سازی سایت نگه دارند. مانند:
-    سیستم کشف پیامک تکراری
-    سیستم پیشنهاد موضوع ( تگ)
-    سیستم نمایش پیامک مناسبتی که باعث می شود همه پیامک های ارسالی شما با زمان و مناسبت موجود تداخل نداشته باشد.
-    سیستم ثبت تخلف: چنانچه پیامکی به اشتباه تایید شده بود که ناقض یکی از قوانین است می توانید با یک کلیک گزارش دهید.

"در نهایت پبامک یاب از همه عزیزانی که زحمت می کشند و وقت می گذارند و برای سایت، پیامک ارسال می کنند تشکر و قدردانی می کند و این مورد را یادآور می شود که تیم تایید کننده گاهی پیامک هایی را تایید نمی کنند که شامل هیچ کدام از قوانین فوق نمی شوند و هر چند وقت یکبار برای تایید یا عدم تایید آنها بین تیم تایید کننده نظر خواهی و رای گیری می شود.کاربران عزیز توجه کنند که این پیامک ها توسط هزاران نفر از اقشار مختلف رویت می شود. اما به لحاظ حفظ کیفیت سرویس و حفظ دوام سرویس به دور از مسایل حاشیه ای مجبور به عدم تایید اینگونه پیامک ها هستیم. "